Pro správnou funkčnost těchto stránek používáme soubory cookies (více informací zde). Kliknutím na tlačítko “Souhlasím” souhlasíte s jejich užitím (více informací zde).

Střešní prvky - TOPWET

Systémy odvodnění plochých střech

www.topwet.cz
Zabezpečovací systémy - TOPSAFE

ochranné systémy proti pádu osob

www.topsafe.cz

Technické informace Technologický postup montáže

Pro uchycení obkladového panelu TOPFACE používáme podpůrných hliníkových (ze spec. slitin), ocelových či dřevěných roštových konstrukcí na které je možno fasádní panel mechanicky kotvit, lepit, či zavěšovat na spec. příchytky. Základní typy aplikací viz. dále obrazová dokumentace obr. č. 1-3.  Kotvení k hlíníkové nosné konstrukci, která je složena s nosných rektifikačních kotev k nimž se připevňují nosné úhelníky tvaru  „L a T“, které pak tvoří přímou podporu pro panel viz. obr. 1-2. Kotvení k obousměrnému dřevěnému roštu je na obrázku č. 3. Pro zateplení moderního obvodového pláště s výhodou používáme hliníkovou nosnou konstrukci, která umožňuje rychlou a precizní montáž již s navrženými dilatačními celky jakož i snadné uzpůsobení požadavkům na tloušťku tepelné izolace.

Před montáží je klíčový správný návrh podkladové konstrukce pro umožnění dilatací podkladové konstrukce v závislosti na návrhu členění fasády a samotné konstrukce nosného obvodového pláště budovy. Při splnění těchto podmínek jsou pak minimalizovány negativní vlivy, které mohou působit na fasádní panel. Je nutné vytvořit řádný model s pevnými a posuvnými kotvami. Odborný návrh Vám rádi individuálně zpracujeme a poukážeme na nejdůležitější fakta pro návrh a montáž.

Vlivy povětrnosti – teploty a vlhkosti, které nám přímo působní na fasádní panel pak eliminujeme dodržováním těchto základních návrhových principů pro kotvení.